19 березня українська громадськість відзначає 130- річчя Максима Рильського!
Музей 20 років поспіль відзначає 19 березня покладанням квітів до пам'ятника Поетові, що у Голосіївському парку. Не стало виключенням і в ювілейний день.
Поважне товариство зібралося біля пам’ятника М. Т. Рильського, щоб згадати теплим словом Поета і Людину. Звучала поезія, спогади ...
Згодом Музей Максима Рильського порадував шанувальників музики і поетичного слова «Багряний вечір догорів». Звучала авторська музика Романа Смоляра на слова Максима Рильського. Авторські пісні звучали у неперевершеному виконанні солістів Національної Філармонії Романа Смоляра (Бас) та Сергія Бортника (тенор), партія фортепіано - Анни Поліщук. Вела концерт артистка театру і кіно - Наталія Насікан.
Максим Рильський змалку мав талант до музики. Вчився грі на фортепіано у самого Миколи Лисенка.
Диригент Дмитро Балацький пригадував, що поет дуже любив акомпанувати, з легкістю підбирав на слух музику у будь-якій тональності, чудово імпровізував.
У музеї Максима Рильського , дотепер зберігається рояль фірми «Шредер», на якому і до сьогодні звучать мелодії під час концертів . Не виключенням стало і 19 березня 2025 року.
Максим Рильський так писав про своє захоплення музикою: «Мабуть, я родився швидше музикантом, аніж поетом, тільки потім сталося так, що слово заступило музику».
Відомо, любив Рильський музику Шопена й Бетховена, яким він присвячував вірші.
Музика Романа Смоляра звучала на вірші: «Багряний вечір догорів», «Малина», «Марія», «Молюсь і вірю», «Остання», «Бригантині», «Жайворонок» та ін.
Красива музика, натхненне виконання - все створювало незабутня атмосферу.
Висловлюємо подяку ЗСУ за можливість вшанувати ювілей Максима Тадейовича у теплих та безпечних умовах!
Галерея