28 червня в межах проєкту «Пам’ять серця. Мистецькі хроніки» в меморіальній Вітальні відбулася презентація авторського фільму відомого режисера ,краєзнавця, науковця, педагога – Володимира Корсакова!
Зустрічі з Володимиром Олексійовичем дають можливість познайомитися з особливостями біографії відомих українців.
А цього разу, в День Конституції України, ми ближче «познайомилися» із видатним українцем – Березовським Максимом Созонтовичем (1745 - 1777)!
Березовський, маючи феноменальний музичний талант, славу, визнання, раптово йде з життя у розквіті сил…Дослідники творчості композитора порівнюють долю М. С. Березовського та В. А. Моцарта. Тому, часто музикознавці називають Березовського «українським Моцартом».
Незважаючи на те, що його ім'я Максима Березовського увійшло в історію музики як автора першої української симфонії та опери, основоположника жанру хорового співу, жодних точних відомостей про його життєвий шлях та трагічну долю, навіть, певного портретного зображення немає.
Майже всі нечисленні факти, на які спираються дослідники творчої спадщини Максима Березовського, зазначені в дослідженні Я. Штеліна та історичній повісті М. Кукольника.
Майбутній музикант народився у відомій гетьманській «столиці» - м. Глухові, що на Сумщині. З раннього дитинства виявив неабиякий хист до музики, тому початкову музичну освіту Максим Березовський здобув у відомій співочій школі, яка була заснована у рідному місті.
Далі Максим Березовський продовжує музичну освіту у Київській духовній академії (Києво-Могилянська академія). Маючи від природи абсолютний слух та неабиякий композиторський дар, Максим Березовський починає писати свої перші хорові концерти та музичні твори.
Незабаром Березовський потрапляє до найбільш престижного музичного закладу XVIII ст. - Болонської Філармонійної Академії. Вчителем українського музиканта став знаменитий Джованні Баттіста Мартіні, який виховав цілу плеяду відомих музикантів того часу (Й. Мислівечек, В. Моцарт та ін.). Саме рукопис екзаменаційної роботи з композиції - є єдиним твором, написаним рукою Березовського, що дійшов до наших часів та зберігається архівах Академії. Ім’я композитора викарбуване на мармуровій дошці золотими літерами, що знаходиться Болонській музичній академії!
В рідному місті М. Березовського - Глухові, сьогодні встановлено пам’ятник.
Ми вдячні Володимиру Корсакову за пізнавальні авторські фільми про талановитих українців та чекаємо на нові зустрічі.